Profesjonalny masaż tajski – na co pomaga?

Masaż tajski to techniki masowania i relaksacji ciała, która swój początek ma w Indiach ponad 2500 lat temu. To tam narodził się masaż, który odstresowuje, rozluźnia spięte mięśnie, przynosi odprężenie oraz wpływa pozytywnie na psychikę.

Na czym polega masaż tajski?

Profesjonalny masaż tajski odbywa się w przewiewnym, bawełnianym stroju, jeśli masaż wykonywany jest na sucho. W przypadku użycia olejków eterycznych osoba masowana zakłada jedynie jednorazową bieliznę oraz okrywa się ręcznikiem. Podczas masażu atmosfera panująca w gabinecie sprzyja relaksacji – przygaszone światło, delikatna muzyka, zapalone świece pomagają pozbyć się stresu i złych emocji. Masażysta w trakcie wykonywania masażu pracuje całym swoim ciałem – dłońmi, łokciami, kolanami, stopami oraz z wykorzystaniem ciężaru swojego ciała. Masaż tajski różni się od klasycznego masażu chociażby tym, że osoba masowana czynnie uczestniczy w procesie masowania – sprawnymi ruchami masażysty jest przewracana z boku na bok, rozciągane są ręce oraz kończyny dolne poprzez unoszenie i zginanie. Dlatego przyjęło się nazywać masaż tajski „jogą dla leniwych”, bo podczas seansu wykorzystywane są elementy jogi. Głównym założeniem masażu tajskiego jest odblokowanie przepływu energii, która krąży przez całe ciało, ale w wyniku długotrwałego stresu lub braku ruchu jej przepływ zostaje zaburzony. Masażysta poprzez uciskanie konkretnych punktów energetycznych i rozciąganie przykurczonych mięśni przywraca równowagę, redukuje napięcie i wprowadza w stan ogólnego odprężenia. Nie bez znaczenia jest również poprawna technika oddychania – w trakcie zmiany pozy odpowiednio należy wdychać i wydychać powietrze, co zapewnia ukojenie zmysłów i wprowadzenie w błogi stan.

Dlaczego warto wybrać się na profesjonalny masaż tajski?

Masaż tajski to nie tylko ukojenie dla ciała, ale również pełen relaks dla duszy. Masaż ten opiera się na filozofii, według której ciało człowieka wypełnione jest cząsteczkami powietrza zwanymi „lom”. Zadaniem masażu tajskiego jest udrożnienie kanalików w taki sposób, aby przepływ powietrza odbywał się bez zakłóceń, co zapewni zdrowie psychiczne i fizyczne. Podczas seansu wykorzystywana jest refleksoterapia z elementami akupresury oraz jogi, dzięki czemu jest to terapia energetyzująca. Masaż tajski ma szereg zalet. Po trwającym 60min, 90min lub nawet 120min masażu ciału przywrócona zostaje energia życiowa, mięśnie są rozluźnione, a napięcia zredukowane. Rytmiczne uciskanie pomaga także w pobudzeniu przepływu krwi i limfy, dzięki czemu opuchlizny się zmniejszają, a skóra jest bardziej sprężysta. Masaż tajski to również świetna terapia na rozedrgane nerwy i stany lękowe. Ukojenie zmysłów, wprowadzenie w stan pełnego relaksu i poprawa funkcjonowania organizmu to bez wątpienia zalety, dla których warto udać się na masaż tajski.