Dlaczego warto zapisać dziecko na kurs angielskiego dla dzieci?

Znajomość języka angielskiego jest w dzisiejszych czasach bardzo ważna. Dzięki niemu można dostać świetnie płatną pracę i dogadać się z ludźmi z niemal całego świata. Najlepiej uczyć się go jednak w młodym wieku, bo wtedy jest łatwiej przyswajalny. W artykule opiszemy, jakie jeszcze zalety daje kurs angielskiego dla dzieci.

Dodatkowe zajęcie

Krótka lekcja w szkole nie wystarczy, aby idealnie opanować język obcy. Przepełniona klasa i ścisłe trzymanie się podstawy programowej powodują, że większość uczniów nie potrafi nawet sklecić paru zdań po angielsku. Dlatego właśnie rodzice postanawiają zapisać swoje pociechy na zajęcia pozalekcyjne do jakiejś, mającej bardzo pozytywne opinie, szkoły językowej. Wtedy istnieje szansa, że młodzi ludzie nadrobią zaległości. Co więcej, nabędą różne praktyczne umiejętności, chociażby poprawne mówienie z odpowiednim akcentem, rozumienie ze słuchu oraz pisanie bez błędów.

Im szybciej tym lepiej

Kurs języka angielskiego nie jest przeznaczony tylko dla dzieci uczęszczających do podstawówki. Specjaliści zalecają, aby naukę rozpocząć już w wieku kilku lat. Okazuje się bowiem, że takie małe osóbki przyswajają wszelką wiedzę skuteczniej niż znacznie starsi, których przyrost tzw. połączeń synaptycznych spowalnia. Mają one bardziej plastyczny i chłonny niczym gąbka umysł. Nie mowy o żadnym „wkuwaniu”. Wystarczy forma ciekawej zabawy ruchowej (śpiewanie rymowanek itp.), a maluch, który ma naturalną zdolność uczenia się języków obcych, szybko wychwyci nawet najmniejsze różnice między brzmieniami poszczególnych słówek. Jedno jest pewne – w dorosłym życiu nie będzie mieć problemów, aby porozumieć się z rodowitym Brytyjczykiem.

Kurs angielskiego dla dzieci – zalety

Takie przyjemne zajęcia zwykle prowadzone są właśnie w atmosferze świetnej zabawy (na bardzo wysokim poziomie). Dzięki temu, że w grupie nie ma wielu kursantów, kompetentny, doświadczony i sympatyczny nauczyciel każdemu z nich poświęci wystarczającą ilość czasu. Uczęszczając na dodatkowe lekcje, dziecko nawiąże nowej znajomości i przyjaźnie. Co ważne, poszerzy także swoje horyzonty – odkryje inne zwyczaje, pozna kulturę amerykańską oraz brytyjską. Będzie mógł także oglądać ulubione filmy animowane w oryginalnej wersji.

Kurs angielskiego dla dzieci to bardzo dobry trening. Spowoduje on dodatkowo, że całkiem zniknie blokada językowa. Pozwoli również w niedalekiej przyszłości na komunikację z rówieśnikami z innych krajów, zarówno przez Internet, jak i na żywo (np. w trakcie wakacji oraz zagranicznych wycieczek).